2003 FOOTBALL RESULTS













High School Football Rankings

KMTI 650AM S.L. Tribune Deseret News

CLASS 3-A
1. BEAR RIVER 1. BEAR RIVER 1. BEAR RIVER
2. SNOW CANYON 2. PARK CITY 2. PARK CITY
3. PARK CITY 3. SNOW CANYON 3. SNOW CANYON
4. PINE VIEW 4. LEHI 4. MORGAN
5. MORGAN 5. MORGAN 5. GRANTSVILLE

CLASS 2-A
1. JUAN DIEGO 1. JUAN DIEGO 1. JUAN DIEGO
2. MILLARD 2. MILLARD 2. MILLARD
3. MANTI 3. MANTI 3. KANAB
4. KANAB 4. KANAB 4. MANTI
5. SAN JUAN 5. SAN JUAN 5. SAN JUAN

CLASS 1-A
1. MONTICELLO 1. MONTICELLO 1. MONTICELLO
2. ENTERPRISE 2. ENTERPRISE 2. ENTERPRISE
3. PAROWAN 3. ALTAMONT 3. ALTAMONT
4. ALTAMONT 4. RICH 4. DUCHESNE
5. DUCHESNE 5. DUCHESNE 5. PAROWAN





Last Updated: FINAL STANDINGS



2003 Prep Football Standings

CLASS 3-A

REGION 8 (FINAL)

 

REGION 9 (FINAL)

 

League

Overall

 

 

League

Overall

 

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

xyDelta

3

1

6

3

222

119

-

xyPine View

4

1

8

3

274

175

-

xyN.Sanpete

3

1

6

3

220

173

-

xySnow Cyn

4

1

9

2

308

157

-

xyLehi

3

1

5

5

187

140

-

xCedar City

3

2

5

7

179

191

1

xEmery

1

3

1

9

99

354

2

xDixie

2

3

3

7

107

175

2

Carbon

0

4

3

6

93

155

3

Canyon View

1

4

5

5

217

207

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Hurricane

1

4

1

8

91

229

3

x= play-off berth
y= region champ

REGION 10 (FINAL)

 

REGION 11 (FINAL)

 

League

Overall

 

 

League

Overall

 

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

xyPark City

5

0

10

2

349

101

-

xyBear River

5

0

12

1

392

86

-

xWasatch

3

2

3

8

137

174

2

xMorgan

4

1

10

3

347

176

1

xUintah

3

2

4

7

183

289

2

xGrantsville

3

2

9

5

301

271

2

xJudge

3

2

4

7

133

210

2

xTooele

1

4

5

7

276

283

4

Union

1

4

4

5

144

226

4

Ogden

1

4

3

9

132

353

4

Granite

0

5

0

9

54

250

5

Ben Lomond

1

4

4

7

182

252

4

x= play-off berth
y= region champ

CLASS 2-A

NORTHERN REGION (FINAL)

 

SOUTHERN REGION (FINAL)

 

League

Overall

 

 

League

Overall

 

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

xyJuan Diego

6

0

12

1

503

200

-

xyMillard

6

0

11

1

389

86

-

xManti

5

1

9

1

264

129

1

xKanab

5

1

10

2

440

183

1

xSo. Summit

3

3

5

8

203

247

3

xSan Juan

4

2

7

4

252

221

2

xNo. Summit

3

3

7

5

200

258

3

xBeaver

3

3

5

6

208

290

3

Juab

3

3

4

6

124

262

3

So. Sevier

2

4

3

6

177

245

4

Grand

1

5

2

7

114

207

5

Richfield

1

5

2

8

137

252

5

Gunnison

0

6

1

9

125

301

6

No. Sevier

0

6

0

10

90

326

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

x= play-off berth
y= region champ

CLASS 1-A

NORTH ZONE (FINAL)

 

SOUTHWEST ZONE (FINAL)

 

League

Overall

 

 

League

Overall

 

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

Altamont

-

-

8

3

303

129

-

Enterprise

-

-

12

1

408

94

-

Duchesne

-

-

5

5

177

193

-

Parowan

-

-

3

5

158

163

-

Rich

-

-

3

7

200

249

-

Milford

-

-

2

9

145

288

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOUTHEAST ZONE (FINAL)

 

 

League

Overall

 

Team

W

L

W

L

PF

PA

GB

Monticello

-

-

12

1

476

139

-

Whitehorse

-

-

4

7

132

375

-

Mon. Valley

-

-

0

8

21

359

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 









2003 PREP FOOTBALL SCHEDULES
(home team in italics)

CLASS 3-A

REGION 8

REGION 9

CARBON DINOS
Coach: Jeff Jorgensen, 2nd yr
2003: 0-4, 3-6
2002: 0-4, 2-7
Aug 22 Carbon 26 Payson 21
Aug 29 Uintah 21 Carbon 14
Sept 5 Union 14 Carbon 7
Sept 12 Carbon 2 Wasatch 0
Sept 19 BYE
Sept 26 Delta 16 Carbon 7
Oct 3 Lehi 36 Carbon 0
Oct 10 Emery 14 Carbon 12
Oct 15 Carbon 12 Ogden 6
Oct 24 No Sanpete 27 Carbon 13

DELTA RABBITS
Coach: Dean Fowles, 23rd yr
2003: 3-1, 6-3
2002: 2-2, 3-6
Aug.29 Delta 30 Hurricane 0
Sept 5 Pine View 22 Delta 14
Sept 12 Delta 29 Taylorsville JV 0
Sept 19 Delta 42 No Sanpete 21

Sept 26 Delta 16 Carbon 7
Oct 3 BYE
Oct 10 Lehi 15 Delta 14
Oct 15 Delta 24 Cedar City 19
Oct.24 Delta 45 Emery 14
Nov 1 Tooele 14 Delta 8

CANYON VIEW FALCONS
Coach: Danny Lewis, 7th yr
2003: 1-4, 5-5
2002: 0-5, 1-9
Aug 22 Cyn View 21 So Summit 0
Aug 29 Cyn View 40 Emery 19
Sept 5 Virgin Vly, NV 14 Cyn View 0
Sept 12 Cyn View 56 Shadow Ridge, NV 37
Sept 19 Pine View 28 Cyn View 7

Sept 26 Cyn View 13 Hurricane 7
Oct 3 Dixie 30 Canyon View 20
Oct 10 Cedar City 26 Cyn View 6
Oct 15 Cyn View 40 No Sevier 0

Oct 24 Snow Cyn 42 Cyn View 14

CEDAR CITY REDMEN
Coach: Todd Peacock, 13th yr
2003: 3-2, 5-7
2002: 5-0, 8-3
Aug 22 Olympus 28 Cedar City 7
Aug 29 Millard 9 Cedar City 8
Sept 5 Park City 14 Cedar City 7
Sept 12 Morgan 29 Cedar City 6

Sept 19 Snow Cyn 21 Cedar 14
Sept 26 Dixie 10 Cedar City 6
Oct 3 Cedar 22 Pine View 20 OT
Oct 10 Cedar City 26 Cyn View 6
Oct 15 Delta 24 Cedar City 19

Oct 24 Cedar City 18 Hurricane 0
Nov 1 Cedar City 20 Judge 6
Nov 8 Cedar City 26 Tooele 6
Nov 14 Bear River 28 Cedar 8

EMERY SPARTANS
Coach: Kevin Reynolds 1st yr
2003: 1-3, 1-9
2002: 1-3, 4-6
Aug 22 Union 32 Emery 7
Aug 29 Cyn View 40 Emery 19
Sept 5 Ogden 27 Emery 13

Sept 12 BYE
Sept 19 Lehi 34 Emery 13
Sept 26 BYE
Oct 3 No Sanpete 43 Emery 0

Oct 10 Emery 14 Carbon 12
Oct 15 Park City 49 Emery 13
Oct.24 Delta 45 Emery 14
Oct.31 Bear River 37 Emery 0

LEHI PIONEERS
Coach: Joe Hayes 2nd yr
2003: 3-1, 5-5
2002: 3-1, 10-3
Aug 22 Pine View 20 Lehi 12
Aug 29 Lehi 23 Union 0
Sept 5 Lehi 20 Payson 13 OT
Sept 12 American Fork 18 Lehi 14
Sept 19 Lehi 34 Emery 13
Sept 26 No Sanpete 20 Lehi 7
Oct 3 Lehi 36 Carbon 0
Oct 10 Lehi 15 Delta 14
Oct 15 BYE
Oct 23 Orem 14 Lehi 7
Nov 1 Morgan 28 Lehi 20

DIXIE FLYERS
Coach: Jake Nelson 2nd yr
2003: 2-3, 3-7
2002: 2-3, 5-7
Aug 22 No Sanpete 21 Dixie 0
Aug 29 Virgin Vly, NV 13 Dixie 6
Sept 5 Dixie 21 Page, AZ 13

Sept 12 Moapa Vly, NV 23 Dixie 21
Sept 19 Hurricane 14 Dixie 6
Sept 26 Dixie 10 Cedar City 6
Oct 3 Dixie 30 Canyon View 20
Oct 10 Snow Canyon 23 Dixie 3
Oct 15 BYE
Oct 24 Pine View 24 Dixie 7
Nov 1 Park City 17 Dixie 3

HURRICANE TIGERS
Coach: Chris Homer 2nd yr
2003: 1-4, 1-8
2002: 2-3, 6-4
Aug 22 Kanab 40 Hurricane 12
Aug.29 Delta 30 Hurricane 0
Sept 5 Grantsville 29 Hurricane 12
Sept 12 Virgin Vly, NV 16 Hurricane 10
Sept 19 Hurricane 14 Dixie 6
Sept 26 Cyn View 13 Hurricane 7
Oct 3 Snow Canyon 46 Hurricane 12
Oct 10 Pine View 31 Hurricane 17
Oct 15 BYE
Oct 24 Cedar City 18 Hurricane 0

NORTH SANPETE HAWKS
Coach: Mark Wootton 13th yr
2003: 3-1, 6-3
2002: 4-0, 11-1
Aug 22 No Sanpete 21 Dixie 0
Aug 29 No Sanpete 27 Timpanogos 20
Sept 5 No Sanpete 20 Wasatch 6
Sept 12 Sky View 27 No Sanpete 21
Sept 19 Delta 42 No Sanpete 21
Sept 26 No Sanpete 20 Lehi 7
Oct 3 No Sanpete 43 Emery 0
Oct 10 Pleasant Grove 24 No Sanpete 15
Oct 15 BYE
Oct 24 No Sanpete 27 Carbon 13
Nov 1 Grantsville 34 N. Sanpete 6

 

PINE VIEW PANTHERS
Coach: Ray Hosner 3rd yr
2003: 4-1, 8-3
2002: 4-1, 9-2
Aug 22 Pine View 20 Lehi 12
Aug 29 BYE

Sept 5 Pine View 22 Delta 14
Sept 12 Pine View 34 Roy 14
Sept 19 Pine View 28 Cyn View 7
Sept 26 Pine View 20 Snow Cyn 13
Oct 3 Cedar 22 Pine View 20 OT
Oct 10 Pine View 31 Hurricane 17
Oct. 15 Grantsville 25 Pine View 21
Oct 24 Pine View 24 Dixie 7
Nov 1 Pine View 34 Uintah 19
Nov 8 Morgan 25 Pine View 20

SNOW CANYON WARRIORS
Coach: Jay Graft 2nd yr
2003: 4-1, 9-2
2002: 2-3, 4-6
Aug 22 Snow Cyn 25 Tooele 13
Aug 29 Snow Cyn 56 Payson 34
Sept 5 Snow Cyn 38 Green Vly, NV 7
Sept 12 Snow Cyn 22 Uintah 7
Sept 19 Snow Cyn 21 Cedar 14
Sept 26 Pine View 20 Snow Cyn 13
Oct 3 Snow Canyon 46 Hurricane 12
Oct 10 Snow Canyon 23 Dixie 3
Oct 15 BYE
Oct 24 Snow Cyn 42 Cyn View 14
Nov 1 Snow Cyn 21 Wasatch 0
Nov 8 Bear River 33 Snow Cyn 0

REGION 10

REGION 11

GRANITE FARMERS
Coach: B.J. Hunter 2nd yr
2003: 0-5, 0-9
2002: 0-5, 0-8
Aug 22 Beaver 33 Granite 7
Aug 29 Enterprise 14 Granite 0
Sept 5 Duchesne 20 Granite 14
Sept 12 BYE

Sept.19 Union 14 Granite 13
Sept 26 Judge 10 Granite 0
Oct 3 Wasatch 28 Granite 0
Oct 10 Park City 56 Granite 6
Oct 15 Ben Lomond 34 Granite 14
Oct 24 Uintah 41 Granite 0

JUDGE MEMORIAL BULLDOGS
Coach: James Cordova 1st yr
2003: 3-2, 4-7
2002: 1-4, 2-8
Aug 22 West 50 Judge 7
Aug 29 Judge 31 Bishop Kelly, ID 0
Sept 5 Ben Lomond 14 Judge 0
Sept 12 Tooele 41 Judge 6
Sept 19 Judge 17 Wasatch 14
Sept 26 Judge 10 Granite 0
Oct 3 Park City 24 Judge 7
Oct 10 Uintah 35 Judge 20
Oct 15 Juan Diego 42 Judge 14
Oct 24 Judge 50 Union 12
Nov 1 Cedar City 20 Judge 6

BEAR RIVER BEARS
Coach: Chris Wise 2nd yr
2003: 5-0, 12-1
State Champ
2002: 3-2, 5-6
Aug 22 Bear River 24 Logan 10
Aug 29 Bear River 28 Sky View 3
Sept 5 Box Elder 37 Bear River 7
Sept 12 Bear River 3 Preston, ID 0
Sept 19 Bear River 42 Grantsville 0

Sept 26 Bear River 27 Morgan 21
Oct. 3 Bear River 56 Tooele 0
Oct 10 Bear River 29 Ben Lomond 0
Oct 15 BYE
Oct 23 Bear River 41 Ogden 0
Oct.31 Bear River 37 Emery 0
Nov 8 Bear River 33 Snow Cyn 0
Nov 14 Bear River 28 Cedar 8
Nov 21 Bear River 37 Grantsville 7

BEN LOMOND SCOTS
Coach: Art Burtenshaw 1st yr
2003: 1-4, 4-7
2002: 0-5, 1-9
Aug 22 Roy 24 Ben Lomond 13
Aug 29 Ben Lomond 20 So Summit 13
Sept 5 Ben Lomond 14 Judge 0
Sept 12 Union 18 Ben Lomond 8
Sept 19 Ogden 35 Ben Lomond 34 OT

Sept 26 Ben Lomond 32 Tooele 29
Oct 3 Grantsville 37 Ben Lomond 0
Oct 10 Bear River 29 Ben Lomond 0

Oct 15 Ben Lomond 34 Granite 14
Oct 23 Morgan 31 Ben Lomond 6
Oct 28 Ogden 22 Ben Lomond 21

PARK CITY MINERS
Coach: Mike Shepherd 6th yr
2003: 5-0, 10-2
2002: 4-1, 7-5
Aug 22 Park City 37 No Summit 0
Aug 29 Morgan 24 Park City 6
Sept 5 Park City 14 Cedar City 7
Sept 12 Park City 48 Grantsville 10
Sept 19 Park City 50 Uintah 0

Sept 26 Park City 34 Union 0
Oct 3 Park City 24 Judge 7
Oct 10 Park City 56 Granite 6
Oct 15 Park City 49 Emery 13
Oct 24 Park City 7 Wasatch 3
Nov 1 Park City 17 Dixie 3
Nov 8 Grantsville 12 Park City 7

UINTAH UTES
Coach: Kevin Dickson 1st yr
2003: 3-2, 4-7
2002: 3-2, 5-5
Aug 22 Juan Diego 40 Uintah 6
Aug 29 Uintah 21 Carbon 14
Sept 5 Hillcrest 34 Uintah 0
Sept 12 Snow Cyn 22 Uintah 7
Sept 19 Park City 50 Uintah 0
Sept 26 Wasatch 21 Uintah 6
Oct 3 Uintah 42 Union 28
Oct 10 Uintah 35 Judge 20
Oct 15 Millard 26 Uintah 6
Oct 24 Uintah 41 Granite 0
Nov 1 Pine View 34 Uintah 19

GRANTSVILLE COWBOYS
Coach: Les Hamilton 1st yr
2003: 3-2, 9-5
2002: 2-3, 4-7
Aug 22 Grantsville 13 Wasatch 7
Aug 29 Juan Diego 21 Grantsville 13
Sept 5 Grantsville 29 Hurricane 12
Sept 12 Park City 48 Grantsville 10
Sept 19 Bear River 42 Grantsville 0

Sept 26 Grantsville 41 Ogden 0
Oct 3 Grantsville 37 Ben Lomond 0
Oct 10 Morgan 33 Grantsville 28

Oct. 15 Grantsville 25 Pine View 21
Oct 23 Grantsville 42 Tooele 28
Nov 1 Grantsville 34 N. Sanpete 6
Nov 8 Grantsville 12 Park City 7
Nov 13 Grantsville 10 Morgan 9
Nov 21 Bear River 37 Grantsville 7

MORGAN TROJANS
Coach: Renn Hoopes 7th yr
2003: 4-1, 10-3
2002: 4-1, 6-5
Aug 22 Millard 13 Morgan 7
Aug 29 Morgan 24 Park City 6
Sept 5 Morgan 35 Mtn View, WY 0
Sept 12 Morgan 29 Cedar City 6
Sept 19 Morgan 35 Tooele 17
Sept 26 Bear River 27 Morgan 21
Oct 3 Morgan 38 Ogden 0
Oct 10 Morgan 33 Grantsville 28
Oct.15 Morgan 32 Wasatch 23
Oct 23 Morgan 31 Ben Lomond 6
Nov 1 Morgan 28 Lehi 20
Nov 8 Morgan 25 Pine View 20
Nov 13 Grantsville 10 Morgan 9

UNION COUGARS
Coach: Phillip Bertoch 2nd yr
2003: 1-4, 4-5
2002: 2-3, 3-6
Aug 22 Union 32 Emery 7
Aug 29 Lehi 23 Union 0
Sept 5 Union 14 Carbon 7
Sept 12 Union 18 Ben Lomond 8
Sept.19 Union 14 Granite 13
Sept 26 Park City 34 Union 0
Oct 3 Uintah 42 Union 28
Oct 10 Wasatch 35 Union 26
Oct 15 BYE
Oct 24 Judge 50 Union 12

WASATCH WASPS
Coach: Ron Tree 5th yr
2003: 4-1, 3-8
2002: 5-0, 12-2
Aug 22 Grantsville 13 Wasatch 7
Aug 29 Tooele 30 Wasatch 0
Sept 5 No Sanpete 20 Wasatch 6
Sept 12 Carbon 2 Wasatch 0
Sept 19 Judge 17 Wasatch 14
Sept 26 Wasatch 21 Uintah 6
Oct 3 Wasatch 28 Granite 0
Oct 10 Wasatch 35 Union 26
Oct.15 Morgan 32 Wasatch 23
Oct 24 Park City 7 Wasatch 3
Nov 1 Snow Cyn 21 Wasatch 0

OGDEN TIGERS
Coach: John Filiaga 6th yr
2003: 1-4, 3-9
2002: 1-4, 3-7
Aug 22 Weber 41 Ogden 0
Aug 29 Roy 21 Ogden 17
Sept 5 Ogden 27 Emery 13
Sept 12 Kearns 21 Ogden 10
Sept 19 Ogden 35 Ben Lomond 34 OT
Sept 26 Grantsville 41 Ogden 0
Oct 3 Morgan 38 Ogden 0
Oct 10 Tooele 57 Ogden 6
Oct 15 Carbon 12 Ogden 6
Oct 23 Bear River 41 Ogden 0
Oct 28 Ogden 22 Ben Lomond 21
Oct 28 Tooele 13 Ogden 7

TOOELE BUFFALOES
Coach: Tyler Anderson 4th yr
2003: 1-4, 5-7
2002: 5-0, 10-2
State Champ
Aug 22 Snow Cyn 25 Tooele 13
Aug 29 Tooele 30 Wasatch 0
Sept 5 Mtn Crest 35 Tooele 28
Sept 12 Tooele 41 Judge 6
Sept 19 Morgan 35 Tooele 17
Sept 26 Ben Lomond 32 Tooele 29
Oct. 3 Bear River 56 Tooele 0
Oct 10 Tooele 57 Ogden 6
Oct 15 BYE
Oct 23 Grantsville 42 Tooele 28
Oct 28 Tooele 13 Ogden 7
Nov 1 Tooele 14 Delta 8
Nov 8 Cedar City 26 Tooele 6

CLASS 2-A

NORTHERN REGION

SOUTHERN REGION

GRAND RED DEVILS
Coach: Dennis Wells 2nd yr
2003: 1-5, 2-7
2002: 0-6, 0-10
Aug 22 Grand 14 Altamont 12
Aug 29 Monticello 19 Grand 14
Sept 5 Manti 19 Grand 7

Sept 12 Juab 13 Grand 7 OT
Sept 19 So Summit 36 Grand 12
Sept 26 San Juan 34 Grand 14
Oct 3 Juan Diego 49 Grand 12
Oct 10 No Summit 14 Grand 13
Oct 15 BYE
Oct 24 Grand 21 Gunnison 16

GUNNISON BULLDOGS
Coach: Rhett Jackson 10th yr
2003: 0-6, 1-9
2002: 2-3, 4-5
Aug 22 Monticello 47 Gunnison 0
Aug 29 Gunnison 28 No Sevier 13
Sept 5 No Summit 20 Gunnison 10
Sept 12 Beaver 36 Gunnison 28
Sept 19 Juan Diego 34 Gunnison 7
Sept 26 Manti 28 Gunnison 0
Oct 3 Juab 32 Gunnison 19
Oct 10 So Summit 35 Gunnison 21
Oct 15 Richfield 35 Gunnison 0
Oct 24 Grand 21 Gunnison 16

BEAVER BEAVERS
Coach: Brandon Draper 5th yr
2003: 3-3, 5-6
2002: 5-1, 9-2
Aug 22 Beaver 33 Granite 7
Aug 29 Manti 27 Beaver 21
Sept 5 Beaver 26 Richfield 14
Sept 12 Beaver 36 Gunnison 28
Sept 19 Beaver 10 No Sevier 3
Sept 26 Millard 54 Beaver 13
Oct 3 Beaver 31 So Sevier 7
Oct 10 Kanab 46 Beaver 6
Oct 15 Enterprise 34 Beaver 19
Oct 24 San Juan 14 Beaver 13
Nov 1 Juan Diego 56 Beaver 0

KANAB COWBOYS
Coach: Bucky Orton 1st yr
2003: 5-1, 10-2
2002: 5-1, 9-2
Aug 22 Kanab 40 Hurricane 12
Aug 29 Kanab 34 Juab 14
Sept 5 Kanab 53 No Sevier 0
Sept 12 Kanab 26 Richfield 6
Sept 19 Kanab 48 San Juan 20
Sept 26 Kanab 45 So Sevier 19
Oct 3 Millard 36 Kanab 8
Oct 10 Kanab 46 Beaver 6
Oct 15 Kanab 34 Parowan 14
Oct.24 Kanab 35 So Summit 0
Oct.31 Kanab 33 So Summit 0
Nov 8 Juan Diego 56 Kanab 35

JUAB WASPS
Coach: Will Biesinger 4th yr
2003: 3-3, 4-6
2002: 1-5, 2-8
Aug 22 Juab 14 Richfield 13
Aug 29 Kanab 34 Juab 14
Sept 5 Juab 7 So Summit 6
Sept 12 Juab 13 Grand 7 OT
Sept 19 No Summit 27 Juab 7
Sept 26 Juan Diego 48 Juab 30
Oct 3 Juab 32 Gunnison 19
Oct 10 Millard 47 Juab 0
Oct 15 BYE
Oct 24 Manti 46 Juab 7
Oct 27 So Summit 19 Juab 0

JUAN DIEGO SOARING EAGLE
Coach: John Colosimo 5th yr
2003: 6-0, 12-1
2002: 5-1, 10-2
State Champ
Aug 22 Juan Diego 40 Uintah 6
Aug 29 Juan Diego 21 Grantsville 13
Sept 5 Juan Diego 42 So Sevier 21
Sept 12 Juan Diego 34 So Summit 14
Sept 19 Juan Diego 34 Gunnison 7

Sept 26 Juan Diego 48 Juab 30
Oct 3 Juan Diego 49 Grand 12
Oct 10 Juan Diego 21 Manti 14
Oct 15 Juan Diego 42 Judge 14
Oct 24 Jn Diego 41N.Summit 14
Nov 1 Juan Diego 56 Beaver 0
Nov 8 Juan Diego 56 Kanab 35
Nov 15 Manti 20 Juan Diego 19

MILLARD EAGLES
Coach: Marshall Sheriff 4th yr
2003: 6-0, 11-1
2002: 5-1, 10-2
Aug 22 Millard 13 Morgan 7
Aug 29 Millard 9 Cedar City 8
Sept 5 Millard 39 San Juan 7
Sept 12 Millard 40 No Sevier 0
Sept 19 Millard 29 So Sevier 13
Sept 26 Millard 54 Beaver 13
Oct 3 Millard 36 Kanab 8
Oct 10 Millard 47 Juab 0
Oct 15 Millard 26 Uintah 6
Oct 24 Millard 34 Richfield 0
Nov 1 Millard 41 No Summit 0
Nov 8 Manti 24 Millard 21

NORTH SEVIER WOLVES
Coach: Nolan Andersen 1st yr
2003: 0-6, 0-10
2002: 0-6, 0-9
Aug 22 Enterprise 30 No Sevier 0
Aug 29 Gunnison 28 No Sevier 13
Sept 5 Kanab 53 No Sevier 0
Sept 12 Millard 40 No Sevier 0
Sept 19 Beaver 10 No Sevier 3
Sept 26 Richfield 33 No Sevier 13
Oct 3 No Summit 32 No Sevier 19
Oct 10 San Juan 41 No Sevier 0
Oct 15 Cyn View 40 No Sevier 0
Oct 24 So Sevier 40 No Sevier 26

MANTI TEMPLARS
Coach: Cole Meacham 4th yr
2003: 5-1, 9-1
State Champ
2002: 6-0, 10-1
Aug 29 Manti 27 Beaver 21
Sept 5 Manti 19 Grand 7
Sept 12 Manti 26 No Summit 13
Sept 19 Manti 41 Richfield 0
Sept 26 Manti 28 Gunnison 0
Oct 3 Manti 21 So Summit 6
Oct 10 Juan Diego 21 Manti 14
Oct 15 BYE

Oct 24 Manti 46 Juab 7
Nov 1 Manti 26 San Juan 14
Nov 8 Manti 24 Millard 21
Nov 15 Manti 20 Juan Diego 19

NORTH SUMMIT BRAVES
Coach: Jerre Holmes 4th yr
2003: 3-3, 7-5
2002: 3-3, 7-5
Aug 22 Park City 37 No Summit 0
Aug 29 No Summit 37 Richfield 21
Sept 5 No Summit 20 Gunnison 10

Sept 12 Manti 26 No Summit 13
Sept 19 No Summit 27 Juab 7
Sept 26 S. Summit 26 N. Summit 0
Oct 3 No Summit 32 No Sevier 19
Oct 10 No Summit 14 Grand 13
Oct 15 No Summit 29 So Sevier 7
Oct 24 Jn Diego 41N.Summit 14
Oct 27 N.Summit 14 S.Summit 10
Nov 1 Millard 41 No Summit 0

RICHFIELD WILDCATS
Coach: Dave Clark 4th yr
2003: 1-5, 2-8
2002: 1-5, 3-7
Aug 22 Juab 14 Richfield 13
Aug 29 No Summit 37 Richfield 21
Sept 5 Beaver 26 Richfield 14

Sept 12 Kanab 26 Richfield 6
Sept 19 Manti 41 Richfield 0
Sept 26 Richfield 33 No Sevier 13
Oct 3 San Juan 38 Richfield 8
Oct 9 So Sevier 22 Richfield 7
Oct 15 Richfield 35 Gunnison 0
Oct 24 Millard 34 Richfield 0

SAN JUAN BRONCOS
Coach: Monty Lee 1st yr
2003: 4-2, 7-4
2002: 3-3, 5-6
Aug 22 San Juan 19 Cortez, CO 6
Aug 29 San Juan 25 Aztec, NM 22
Sept 5 Millard 39 San Juan 7
Sept 12 San Juan 20 So Sevier 13
Sept 19 Kanab 48 San Juan 20
Sept 26 San Juan 34 Grand 14
Oct 3 San Juan 38 Richfield 8
Oct 10 San Juan 41 No Sevier 0
Oct 14 Monticello 32 San Juan 20
Oct 24 San Juan 14 Beaver 13
Nov 1 Manti 26 San Juan 14

SOUTH SUMMIT WILDCATS
Coach: Garry Walker 7th yr
2003: 3-3, 5-8
2002: 3-3, 6-7
Aug 22 Cyn View 21 S. Summit 0
Aug 29 Ben Lomond 20 So Summit 13

Sept 5 Juab 7 So Summit 6
Sept 12 Juan Diego 34 So Summit 14
Sept 19 So Summit 36 Grand 12

Sept 26 S. Summit 26 N. Summit 0
Oct 3 Manti 21 So Summit 6
Oct 10 So Summit 35 Gunnison 21
Oct 15 So Summit 39 Rich 29
Oct.24 Kanab 35 So Summit 0
Oct 27 N.Summit 14 S.Summit 10
Oct 27 So Summit 19 Juab 0
Oct.31 Kanab 33 So Summit 0

 

SOUTH SEVIER RAMS
Coach: Travis McAllister 1st yr
2003: 2-4, 3-6
2002: 2-4, 3-7
Aug 22 So Sevier 35 Milford 16
Aug 29 BYE
Sept 5 Juan Diego 42 So Sevier 21
Sept 12 San Juan 20 So Sevier 13
Sept 19 Millard 29 So Sevier 13
Sept 26 Kanab 45 So Sevier 19
Oct 3 Beaver 31 So Sevier 7
Oct 9 So Sevier 22 Richfield 7
Oct 15 No Summit 29 So Sevier 7
Oct 24 So Sevier 40 No Sevier 26

 

CLASS 1-A

NORTH ZONE

SOUTHWEST ZONE

ALTAMONT LONGHORNS
Coach: Mark Barnum 6th yr
2003: 8-3
2002: 5-5
Aug 22 Grand 14 Altamont 12
Aug 29 Altamont 16 Duchesne 0
Sept 5 Altamont 34 Rangely, CO 28

Sept 12 Altamont 75 Mon.Vly 8
Sept 19 Altamont 52 Whitehorse 0
Sept 26 Altamont 14 Duchesne 0
Oct 3 Enterprise 28 Altamont 8
Oct 10 Altamont 28 Rich 6
Oct 15 Altamont 33 Milford 6
Oct.31 Altamont 34 Rich 12
Nov 8 Enterprise 28 Altamont 7

DUCHESNE EAGLES
Coach: Jerry Cowan 1st yr
2003: 5-5
2002: 4-5
Aug 29 Altamont 16 Duchesne 0
Sept 5 Duchesne 20 Granite 14
Sept 12 Monticello 32 Duchesne 12

Sept 19 Rich 33 Duchesne 7
Sept 26 Altamont 14 Duchesne 0
Oct 3 Duchesne 14 Milford 12
Oct 10 BYE
Oct 15 Duchesne 44 Mon. Valley 0
Oct 24 Duchesne 40 Parowan 27
Nov 1 Duchesne 20 Parowan 7
Nov 8 Monticello 38 Duchesne 20

ENTERPRISE WOLVES
Coach: Randy Hunter 4th yr
2003: 12-1
State Champ
2002: 10-3
Aug 22 Enterprise 30 No Sevier 0
Aug 29 Enterprise 14 Granite 0
Sept 5 Lincoln Co., NV 22 Enterprise 14

Sept 12 Enterprise 39 Milford 6
Sept 19 Enterprise 28 Parowan 6
Sept 26 Enterprise 55 Mon. Vly 0
Oct 3 Enterprise 28 Altamont 8
Oct 10 Enterprise 47 Whitehorse 0
Oct 15 Enterprise 34 Beaver 19
Oct 24 Enterprise 32 Rich 20
Nov 1 Enterprise 41 Milford 0
Nov 8 Enterprise 28 Altamont 7

MILFORD TIGERS
Coach: Ricky Rose 4th yr
2003: 2-9
2002: 2-8
Aug 22 So Sevier 35 Milford 16
Aug 29 Lincoln Co, NV 48 Milford 12
Sept 5 Meadows, NV 12 Milford 9
Sept 12 Enterprise 39 Milford 6

Sept 19 Milford 24 White Pine, NV 6
Sept 26 Parowan 29 Milford 9
Oct 3 Duchesne 14 Milford 12
Oct 10 Milford 45 Mon. Valley 0
Oct 15 Altamont 33 Milford 6
Oct 24 Monticello 31 Milford 6
Nov 1 Enterprise 41 Milford 0

RICH REBELS
Coach: Ashley Brown 4th yr
2003: 3-7
2002: 13-0
State Champ
Aug 29 Parowan 23 Rich 7
Sept 5 Kemmerer, WY 27 Rich 12
Sept 12 Rich 27 West Side, ID 18
Sept 19 Rich 33 Duchesne 7

Sept 26 Monticello 35 Rich 14
Oct 3 Rich 40 Whitehorse 6
Oct 10 Altamont 28 Rich 6
Oct 15 So Summit 39 Rich 29
Oct 24 Enterprise 32 Rich 20
Oct.31 Altamont 34 Rich 12

 

PAROWAN RAMS
Coach: Rod Murphy 5th yr
2003: 3-5
2002: 2-6
Aug 29 Parowan 23 Rich 7
Sept 5 BYE
Sept 12 Parowan 42 Whitehorse 0
Sept 19 Enterprise 28 Parowan 6
Sept 26 Parowan 29 Milford 9
Oct 3 Monticello 25 Parowan 10
Oct 10 BYE

Oct 15 Kanab 34 Parowan 14
Oct 24 Duchesne 40 Parowan 27
Nov 1 Duchesne 20 Parowan 7

 

SOUTHEAST ZONE

 

MONTICELLO BUCKAROOS
Coach: Mike Bowring 7th yr
2003: 12-1
2002: 10-2
Aug 22 Monticello 47 Gunnison 0
Aug 29 Monticello 19 Grand 14
Sept 5 Monticello 42 Bloomfield, NM 13

Sept 12 Monticello 32 Duchesne 12
Sept 19 Monticello 64 Mon. Valley 6
Sept 26 Monticello 35 Rich 14
Oct 3 Monticello 25 Parowan 10
Oct 14 Monticello 32 San Juan 20
Oct 16 Monticello 46 Whitehorse 6
Oct 24 Monticello 31 Milford 6
Nov 1 Monticello 51 Whitehorse 0
Nov 8 Monticello 38 Duchesne 20

MONUMENT VALLEY COUGARS
Coach: Jim Dandy 6th yr
2003: 0-8
2002: 0-6
Aug 22 Whitehorse 2 Mon. Valley 0
Sept 5 Many Farms, AZ 42 Mon. Valley 0
Sept 12 Altamont 75 Mon.Vly 8

Sept 19 Monticello 64 Mon. Valley 6
Sept 26 Enterprise 55 Mon. Vly 0
Oct 4 San Juan soph. 1pm
Oct 10 Milford 45 Mon. Valley 0
Oct 15 Duchesne 44 Mon. Valley 0
Oct 24 Whitehorse 32 Mon. Valley 6

WHITEHORSE RAIDERS
Coach: Brett Jacobsen 3rd yr
2003: 4-7
2002: 1-9
Aug 22 Whitehorse 2 Mon. Valley 0
Aug 30 Whitehorse 38 Farmington, NM JV 34 3OT
Sept 5 Riverside, OK 56 Whitehorse 6
Sept 12 Parowan 42 Whitehorse 0

Sept 19 Altamont 52 Whitehorse 0
Sept 26 Whitehorse 42 Rock Point, NM 0
Oct 3 Rich 40 Whitehorse 6
Oct 10 Enterprise 47 Whitehorse 0
Oct 16 Monticello 46 Whitehorse 6
Oct 24 Whitehorse 32 Mon. Valley 6
Nov 1 Monticello 51 Whitehorse 0